2022.gada 24.februāris bija diena, kas ietekmēja visu pasauli. Krievijas agresija pret Ukrainu skāra ne vien Ukrainas iedzīvotājus, bet dažādā veidā visu pasauli, t.sk. arī mūs.
Šodien Latvijā daudzi ukraiņi ir raduši patvērumu no kara šausmām un tostarp arī Ventspilī.
Atzīmējot to, ka pagājis jau gads kopš šo šausminošo notikumu sākuma, Ukrainā šis notikums tiks pieminēts ar kopīgu lūgšanu un gavēni, kurā tiek aicinātas pievienotas visas baznīcas un draudzes, kā arī Ukrainas iedzīvotāji tajās vietās, kur viņi šobrīd atrodas.
Arī mēs, kā draudze, kas dažādā veidā atbalstījusi Ukrainas civiliedzīvotājus jau kopš pirmie patvēruma meklētāji ieradās mūsu pilsētā, kā arī regulāri atbalstām sūtot palīdzības sūtījumus uz Ukrainu, pievienosimies gavēnim un lūgšanai gan par Ukrainu, gan par mūsu zemes Latvijas aizsardzību.
Kā īpašs viesis šajā lūgšanā būs mācītājs, kapelāns no Ukrainas pilsētas Odesas Aleksandrs Čakovs, kurš kalpos Ventspilī arī svētdien, Kuldīgā sestdien, tomēr Dieva ceļi pavērušies tā, ka kopējā lūgšanā ar viņu Ventspilī varēsim vienoties jau rīt, 24.februārī.
Aicinām būt kopā lūgšanā un gavēnī, pievienoties klātienes lūgšanā vai pēc iespējas pievienoties tiešraidei.

